FORUM MEBingilizceLGS, Yazılı, Quiz, Zümre, Yıllık Plan, Kurs Planları

12 Ekim İlkokul ve Ortaokul 8. sınıf ders programları yayımlandı

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ’’ Yüz Yüze ve Uzaktan Eğitim” Konulu Yazı Gönderi. 08.10.2020 Bu yazıya göre;

– İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında haftada 2’şer (ikişer) gün yüz yüze eğitim gerçekleştirilecektir. – Yüz yüze eğitimlerde ekte yer alan haftalık ders çizelgeleri uygulanacak olup ilgi (b) ve (c) Çizelgelerde yer alan diğer dersler ise uzaktan eğitim yoluyla işlenecektir.
– Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullarda ilgi (b) Çizelge doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecektir.
– Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda ilgi (b) ve (c)
Çizelgelerde yer alan derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecektir.
– Yüz yüze eğitimlerde okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve imam hatip
ortaokullarında bir ders/etkinlik 30 dakika; ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında teneffüsler 10’ar dakika olacak şekilde planlanacaktır.

İlgili yazıyı indirmek için TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan 2020-2021 Ortaokul İngilizce Yıllık Ders Planları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.