MEBingilizce FORUMLGS, YDT, ÖABT, Yazılı, Yıllık Günlük ve Kurs Planları

YKS Yabancı Dil Testi İngilizce Soru ve Cevapları 1 Temmuz 2018

ÖSYM tarafından YGS ve LYS iki aşamlı sınav sisteminin kaldırılmasından sonra yükseköğretim kurumlarına geçiş için hangi sistemin geleceği konuşulmuştu. Kurum tarafından yeni sistem geldiği ve artık iki aşamalı sınav yerine tekrar tek sınav sistemine geçildiği bilgisi verildi. Bu sınavın adı da YKS yani Yükseköğrenim Kurumları Sınavı denildi. Peki, yabancı dil bölümü okuyan öğrencilerin durumları ne olacaktı? Önceden LYS-5 adı altında sınava alınan öğrenciler artık YDT yani Yabancı Dil Testi adı altında eğitim aldıkları yabancı dile göre sınava gireceklerdi.

Bu değişen sistemin ilk sınavı 1 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşti. Bu sınav yeni sistemin ilk yabancı dil sınavı olarak kayıtlara geçti. Bu sınava giren adaylar ve seneye bu sınava hazırlanacak olan adaylar için çıkmış soruları indirerek çözebilir ve cevap anahtarından cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

Sınav normal yabancı dil sınavı gibi gramer, vocabulary, close test, paragraf, anlam bütünlüğünü bozan cümle, Türkçeden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye çeviri, dialog tamamlama gibi bölümlerden oluşmaktadır.

1 Temmuz 2018 tarihinde yapılmış olan YKS Yabancı Dil Testi İngilizce’nin soru ve cevaplarını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkçe'de Karşılığı olmayan Present Perfect Tense Kullanım alanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir