MEBingilizce FORUMTEOG, Yazılı, Quiz, Zümre, Yıllık Plan, Kurs Planları

2018 8. Sınıf LGS İngilizce Soru ve Cevapları yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında TEOG sınavı için açık uçlu sorular sorulacağı söylenmiş ve hatta bununla ilgili olarak da internet sitesinde örnek soruları yayınlamıştı. Bu sorular sıcaklığını korurken TEOG sınavının kalktığı haberi geldi ve yerine “sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav” getirildi. Bu sınava Lise Giriş Sınavı’nın kısaltması anlamında LGS denilmeye başlandı. Bu sınav hakkında ilk bilgileri milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz verdi. Sınavda ingilizce olmayacak ve öğrencilere 60 soru sorulacak dedi ve daha sonra bunda düzenlemeye gidildiğini ve sınavda 90 soru olacağını, bunun 50’sinin sözel ve 40 tanesinin de sayısal olacağını belirtti. Sayısal bölümde 20 matematik ve 20 fen bilimleri sınavı olurken; 50 soruluk sözel bölümde ise 20 soru Türkçe, 10 soru inkilap tarihi, 10 soru din kültürü ve son olarak da 10 soru ingilizce derslerinden sorular sorulacağı açıklandı.

Asıl konumuz ingilizceye gelecek olursak TEOG sınavından farklı olarak bu sınavda öğrenciler yıl sonunda tüm kitaptan sorumlu olacaklardı. TEOG iki aşamalı yapılan bir sınavdı ve ilk sınavda ilk üç üniteden soru çıkarken ikinci TEOG sınavında ise ilk 8 üniteden sorular çıkıyordu. Öğrenciler son iki üniteden sorumlu olmuyorlardı. Bu sınavda öğrenciler tüm kitaptan sorumluydular fakat sınav sisteminin açıklanması Kasım ayı sonunu bulunca tüm müfredat sıkıştı. Aslında dersler işleniyordu ama ingilizce dersi sınavda olacak mı olmayacak mı soruları yüzünden hem öğrenciler hem de öğretmenler konulara konsantre olamıyordu. Sistem açıklandı ve her şey rayına oturdu. Konular yetişti ve 2 Haziran 2018 tarihi geldi.

Sınav sorularına bakacak olursak diğer branşlara göre oldukça kolay sorular sorulduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu sınavın asıl amacı Fen Lisesine ve Sosyal Bilimler Lisesine öğrenci almak olduğu için çoğunlukla sayısal dersleri daha zor sormuşlardı. Sorularda nerdeyse tüm ünitelerden sorular çıkmıştı. Son iki soru tourism ünitesinden çıkmıştı. Cooking, chores, adventures, friendship, internet ünitelerinden sorular geldi. Soruların çoğunluğu resimliydi. Şimdi gelelim sorulara ve cevaplarına. Eğer soruları indirmek istiyorsanız aşağıdaki linkten hem sorulara hem de ayrı olarak cevap anahtarına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkte sadece ingilizce soruları bulunmaktadır.

2018 LGS 8. sınıf ingilizce sorularını indirmek için TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Superstitions Cram Game başlıklı makalemizde cram games for secondary school, ortaokul 7. sınıf cram oyunu ve superstitions cram game hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir