MEBingilizce FORUMLGS, YDT, ÖABT, Yazılı, Yıllık Günlük ve Kurs Planları

1 Haziran 2019 8. Sınıf LGS İngilizce Soru ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığının 8. sınıf öğrencilerine liselere giriş sınavı (LGS) adıyla gerçekleştirdiği sınav tamamlandı. Cumartesi günü gerçekleştirilen sınavın ilk bölümünde öğrenciler aralarında ingilizcenin de bulunduğu sözel bölümden sınava girdiler.

Sitemizde de sadece ingilizce konulara ağırlık verdiğimizden dolayı diğer branşlara değinmeyeceğiz. Sınavın son bölümü olarak karşımıza çıkan ingilizce soruları bakanlığın hazırlamış olduğu ve aylık oalrak yayınlanan örnek sorulara benzer yapıda çıktığı görülmüştür.

Sonuçlar 24 Haziranda Açıklanacak

Soruların tümü kolaylıkla cevaplanacak nitelikteydi. İlk üniteden honest=tell the truth eşlendirmesi sorusu geldiğini görmekteyiz. Sorular, ilk aylarda yayımlanan örnek sorular ile uyumlu değil ama son zamanlardaki sorular ile kısmen uyumlu. Bana kalırsa örnek soruları hazırlayan ekipten farklı ekip hazırladı. 

Sorular genelde ortak kelimelerden seçilmiş. Bu konuda da farklı kitap kullanmamın mağdur edilmediğini görmekteyiz.
Sorularda bilinmesi gerekenler.

1) Tell the truth = honest 
2) dirty dishes 
3) after ve before kullanımı
4) Is he/she there? Hold on a moment.
5) same-football-basketbol-sports
6) How often-what-why-where soru kelimeleri
7) always-never-mostly
8.) birthday-relative 
9) spend time- many 
10) put-heat-peel-pour

1 Haziran 2019 tarihinde yapılmış olan 8. sınıfların katıldığı LGS (Liselere Giriş Sınavı) ingilizce soru ve cevaplarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Türkçe'de Karşılığı olmayan Present Perfect Tense Kullanım alanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir